×

Blog


Rahvusvaheline zouki päev
Masha Adler
Jun 18, 2019

Rahvusvaheline zouki päev


Rahvusvaheline zouki päev (International zouk day/IZD) sai alguse aastal 2012 Austraalias. alguses kohalikud õpetajad soovisid korraldada kohaliku flashmobi, mille jaoks tahtsid nad koreograafia oma grupiga ära õppida ning tantsida selle kokkulepitud ajal ja kohas. Põhieesmärgiks oli loomulikult zouki populariseerida, näidates selle laiemale ringile ning tekitada huvi nendes, kes pole zoukist midagi kuulnud. Kuid see mõte sai nii suure kaja ning toetuse, et mitme entusiasti abiga ainult 5 kuuga sai esimene IZD milles osalesid kokku 33 riiki korraldatud! Kas pole vapustav kuidas armastus ühe tantsu vastu on võimeline tuua kokku sadu inimesi igast maailma nurgast? 

Peab tunnistama, et arendada uue tantsusuuna riigis pole lihtne ning selleks kulub aastaid. just selle tõttu mul on eriti hea meel teatada, et sellel aastal saab Eesti rahvusvahelisele zouki kaardile märgitud. Lõpuks ometi me võtame osa Rahvusvahelises zouki päevas! 

See tähendab, et suvel me ei lähe puhkusele nagu kombeks on. Vaid alustame uue IZD jaoks valmistamiseks kursusega. Kursuse käigus õpime selgeks koreograafia, mis on just IZD jaoks koostatud  maailmakuulsate õpetajate Alex de Carvalho & Mathilde Dos Santose poolt. See aasta kava koosneb kolmest osast - kõige lihtsam osa algajate jaoks ning teine osa sobiv kesktaseme jaoks, edasijõudnud elementidega. Seega sellel aastal osa võtta saavad kõik soovijad sõltumata oskuste tasemest. Isegi kui sa pole veel kunagi zoiku tunnis käinud, miks ka mitte alustada oma tutvumistzoukiga just sellest vahvast üritusest? 

Tunnid algavad juuli ning kestavad kuni 20. septembrini. 21. septembril toimub IZD, kui rohkem kui 30 riigis zouki fännid tantsivad ühte ja sama tantsu, näidates oma armastuse zouki vastu ning ühtekuuluvuse. Seega kursuse eesmärgiks on flashmobis osalemine, mille käigus esitame kava avalikus kohas ning filmime ka video, mille osa kasutatakse ühte suure ürituse video koostamisel, kus saab näha kõiki osalejaid üle maailma. Kuid kui mingil põhjusel sa ei saa flashmobis osaleda, pole hullu. Ikka õpid uusi liigutusi, tehnikaid jne, mis on alati äge! Rohkem infot ürituse kohta saab ametlikul kodulehel https://internationalzouk.com/, seal saab ka eelnevate aastate videosid näha. Rohkem infot tundide kohta saab alates juuni keskpaigast meie facebooki grupis https://www.facebook.com/groups/izd2019.estonia/