Tango
×

Tango

Mis on Tango?

Argentiina tango on dramaatiline, kirglik ja tundeline. See tants on paari - mehe ja naise elu. Tango on täis efektseid samme ja poose, kuid tangokunsti tundma õppides mõistate, et see kujutab endast justkui väikest elu, mis kestab, kuni kõlab muusika ja hoitakse teineteise ümbert kinni. Ning kui te soovite õppida tundma Argentiina tango kultuuri, siis võib teid vaid kadestada. Selle tantsu keeles suhtlemine avab teile meloodiate ja rütmide uue, rikkaliku maailma. Tangomuusikat tuleb tunnetada kogu kehaga, sest see on keeruline ning täis pause, sünkoope, rütmi ja meeleolu muutusi. 


Millised on tango stiilid?

Muidugi saab Argentina tangot stiilideks jagada vaid tinglikult, sest iga paar tantsib seda erinevalt. Samal ajal ühendab termin „Argentina tango“ endas mitut tantsustiili. 

Сanyengue (1870–1920) on ajalooline tangovorm, mida tantsiti eelmise sajandi 20ndatel aastatel. Canyengue on tänava- ja eeslinnatants. See on skandaalne, erootiline ja provotseeriv. 


Orillero (1880 kuni tänapäevani) tekkis Buenos Airese eeslinnades, see nõuab tantsupõrandal rohkem ruumi, sest tantsus kasutatakse mängulisi kaunistusi. 

Liso (1880–1910) kujutab endast tangosammul kõndimise või jalutuskäiguga sarnanevad samme, mida nimetatakse caminada'ks. Sellel stiilil ei ole rohkelt pöördeid, keerulisi samme ega keerutamisi. 


Salon (1910 kuni tänapäevani) on tants, mida tantsitakse sirge kehaga. Saloni tantsitakse nii lahtise kui ka kinnise tantsuhoiuga. Kui paar hakkab tegema keerulisemaid samme, läheb kinnine tantsuhoid üle avatuks. 


Milongero (1940 kuni tänapäevani) tantsimine toimub järgmiselt. „Lähedane tantsuhoid“ – traditsiooniline stiil, poolehoidjad peavad seda stiili kõige ehtsamaks tangoks. Milongero sammud on väga lihtsad, tantsuhoid lähedane. See kujutab endast improvisatsiooni rütmilise muusika järgi, mis väljendab meelelist ja kordumatut kontakti teineteisega.


Fantasia (1950 kuni tänapäevani) – stiil, mida tantsitakse laval. Seda stiili tantsitakse kinnise tantsuhoiuga. Tantsu sammud, iseloomu ja tunded dikteerivad muusika ja lavastaja. Tango fantasia on liikumiste ja sammude virtuoosne vaatemäng. 


Nuevo (1990 kuni tänapäevani) on uus ja progressiivne suundumus tangos. Seda nimetatakse „uueks vereks“ ja selle on loonud noorte tantsijate põlvkond, kes püüavad leida tangos oma kordumatut stiili, täiendades seda originaalsete põimitud jalgadega pöörete, eriliste pooside ja tõstetega. Seda stiili tantsitakse alati lahtise tantsuhoiu ja sirge kehaga.

Powered by Froala Editor